FRO5M - AQUAFILTER FILTR OSMOZY RO Z MINERALIZACJĄ WODY (RX541141XX)

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 5 dni
Cena: 759,00 zł 759.00
quantity szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 3.5
Producent: Aquafilter
Kod produktu: 1D1A-374AE_20130618144530

Opis

Filtr uzdatniający wodę metodą odwróconej osmozy. Zapewnia idealnie czystą, mineralizowaną wodę. Technologia uzdatniania wody wykorzystywana w filtrze Aquafilter FRO5M (kod wewnętrzny producenta: RX541141XX) zapewnia doskonałe parametry wody spożywczej. Używając filtra FRO5M kończą się problemy z kamieniem w czajniku, złym smakiem wody, chlorem oraz innymi zanieczyszczeniami powszechnie występującymi w wodzie wodociągowej oraz w wodzie z własnej studni.

Kompletny filtr zapewnia doskonałą ultrafiltrację co jest potwierdzone stosownym atestem PZH.

Firma Aquafilter, Inc. z USA dbając o końcowych odbiorców załącza fabryczną instrukcję montażu, która pozwala na samodzielne zamontowanie filtra.
Filtr uzdatnia wodę w sześciu etapach:

 1. Filtracja wstępna oparta o wkład polipropylenowy, uformowany w postaci walca. Zapewnia usuwanie z wody większych zanieczyszczeń mechanicznych (piasku itp). Zastosowany tutaj wkład Aquafilter FCPS20 eliminuje z wody te zanieczyszczenia, które mogą powodować szybsze zużycie następnego w kolejności wkładu z węglem aktywowanym. Wkłady polipropylenowe stosowane w filtrach Aquafilter, cechuje wysoka chłonność oraz długa żywotność. Wkład FCPS20 wychwytuje zanieczyszczenia mechaniczne większe od 20 mikronów.
 2. Filtracja wstępna na złożu węgla aktywowanego, uformowanego w postaci bloku węglowego o wysokiej gęstości, zapewnia przede wszystkim eliminowanie z wody chloru oraz zanieczyszczeń organicznych. Blok węglowy cechuje się również filtracją mechaniczną na poziomie 10 mikronów. W filtrze wykorzystano wkład Aquafilter FCCBL - jest to wkład filtrujący stosowany w kluczowych zastosowaniach w uzdatnianiu wody z uwagi na niskie pylenie oraz stałą (blok) postać węgla aktywnego.
 3. Filtracja wstępna na wkładzie polipropylenowym FCPS5, mająca na celu dokładniejsze oczyszczenie wody z drobnych mechanicznych zanieczyszczeń. Eliminuje nie rozpuszczone w wodzie drobiny które są większe od 5 mikronów. Taka dokładność filtracji zapewnia odpowiedni kompromis między spadkami ciśnienia wody a rzeczywistą filtracją. Uzyskiwana na wkładzie Aquafilter FCPS5filtracja do 5 mikronów pozwala na wychwycenie z wody ewentualnych drobin (pyłu) z wkładu węglowego użytego na wcześniejszym stopniu filtrowania wody.
 4. Zasadniczy stopień filtracji - cienkowarstwowa membrana osmotyczna, eliminująca z wody 96-99% rozpuszczonych w niej zanieczyszczeń. W konstrukcji membrany wzorowano się na występującym w naturze zjawisku osmozy (występuje również w ludzkim organizmie). Postęp technologiczny pozwolił na produkcję membran eliminujących zanieczyszczenia mechaniczne, organiczne, metale ciężkie i pierwiastki radioaktywne. Dzięki zastosowanej membranie woda jest czysta, pozbawiona związków chemicznych występujących w niej w wyniku tzw postępu cywilizacyjnego (metale ciężkie jak ołów itp). Skutecznie usuwa związki chemiczne które dostają się do wody z pól uprawnych (nawozy na bazie azotu itp). Aquafilter w swoich produktach stosuje membrany najlepszych producentów. Woda uzdatniona na tym etapie, gromadzona jest w zbiorniku z którego jest następnie pobierana przez kranik, pośrednio przez kolejne (niżej wymienione) etapy doczyszczania.
 5. Doczyszczanie wody na liniowym filtrze węglowym Aquafilter AICRO, to końcowy etap filtracji dla wody pobieranej bez mineralizowania. Najwyższej jakości złoże węgla aktywowanego z łupin orzechów kokosowych poprawia smak wody, klaruje ją zapewniając typowe parametry dla wód spożywczych najwyższej jakości. Woda z tego etapu filtracji używana jest głównie do gotowania w czajnikach i ekspresach do kawy z uwagi na fakt, że zawiera niewielkie ilości wapnia, który podczas gotowania wody w czajniku wytrąca się w postaci białego nalotu (kamień kotłowy).
 6. Mineralizowanie wody na naturalnych dolomitowych złożach mineralizujących, to końcowy etap uzdatniania wody spożywczej do celów konsumpcyjnych oraz do gotowania potraw. Mineralizatory Aquafilter AIMRO zawierają wyłącznie naturalne złoża na których następuje proces identyczny do występującego w naturze - woda przepływająca przez filtr mineralizujący jest nasycana minerałami niezbędnymi dla człowieka (m.in. wapń, magnez, sód i potas). Właściwe proporcje anionów i kationów oddawane do wody przez mineralizator, pozwalają na całkowite zastąpienie przez filtr Aquafilter FRO5M wody mineralnej.

W komplecie znajdują się wszystkie elementy niezbędne do samodzielnego montażu filtra do typowej instalacji wodnej, elementy widoczne na zdjęciach oraz fabryczny zestaw wkładów filtracyjnych

 

Cechy produktu

 • Wysokość 46 cm
 • Szerokość 42 cm
 • Głębokość 14 cm
 • Wysokość zbiornika ok. 40 cm
 • Średnica zbiornika 28 cm
 • Ciśnienie wody do 6 bar / zalecane 2,5 - 4 bar
 • Temperatura wody 2 - 42 st. C
 • Średnica gwintu przyłącze 1/2"
 • Wydajność 75 GPD / do 280 litrów na dobę
 • Żywotność wkłady wstępne: do 6 miesięcy / wkłady końcowe: do 12 miesięcy / membrana: około 3 lata
 • Kranik wody czystej podwójny
 • Pojemność zbiornika 12.11 litra brutto

Opinie o produkcie (0)

Wersje językowe
Kontakt

email:

filtrwody@filtrwody.pl

Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

Wybierz producenta

Aquafilter
Clack Corporation
UST-M
Bluefilters
Amii
FITaqua
TopFilter
GreenFilter
H2OO
Formaster
Tapworks
TMA
Flamingo
ERIE WTC
Puricom
Sterilight
GE Osmonic
Vontron
Filmtec
BlueWater
Honeywell
Airwatec Cintropur
 
Eco Water
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl